Weekend Pennant Results

Weekend Pennant
07/12/ 2019

Division 1

Eaglehawk 4/87 l Kangaroo Flat 14/91
S. Carter 32 d P. Moller 17
P. Godkin 21 d C. Wilson 19
D. Carter 16 l B. Anset 29
D. Burgess 18 l D. Keenan 26

Bendigo 3/81 l South Bendigo 15/102
M. Hocking 20 d B. Holland 19
A. Brown 26 t L. Crapper 26
J. Oliver 17 l M. Sidebottom 31
L. Brooks 18 l L. Hoskin 26

Golden Square 16/101 d Inglewood 2/83
G. Conforti 25 d I. Chamberlain 21
T. Schill 29 d C. Kelly 21
D. Cheeseman 19 l M. Rowley 24
S. Drummond 28 d D. Rowley 17

Bendigo East 16/129 d Castlemaine 2/78
L. Schraner 32 d R. Parr 14
I. Ross 25 l G. Podesta 29
B. Marron 33 d R. Phillips 14
A. Tomkins 39 d D. Taylor 21

Division 2

Strathfieldsaye 15/104 d White Hills 3/90
I. Cail 30 d J. McCurry 20
G. Dixon 21 l N. Patten 22
J. Moloney 24 t S. Arbuckle 24
T. Phelan 29 d J. Pasternack 24

Marong 4/72 l Bendigo East 14/84
D. Marshall 23 d S. O’Connor 15
C. Bramley 12 l J. Knott 30
M. Dickins 23 d T. Fuller 14
G. Fawcett 14 l A. Cullen 25

Kangaroo Flat 2/91 l Eaglehawk 16/100
J. Schultz 22 l F. Carbone 27
C. Rowe 21 l R. Evans 30
E. White 30 d J. Weymouth 18
G. Hegarty 18 l S. Piercy 25

South Bendigo 9/99 t Bendigo 9/99
R. Clohesy 15 l M. Anderson 38
A. Kendall 31 d J. Cassidy 19
L. Wilkinson 32 d P. O’Neil 20
J. Dixon 21 l C. Runnalls 22

Division 3

Serpentine 16/111 d Heathcote 2/72
D. Anset 41 d C. Morcom 8
J. Stuart 34 d J. McGillivray 10
R. Gladman 24 d G. Speirs 23
L. Cadzow 12 l B. Gardiner 31

Bendigo East 16/104 d Harcourt 2/69
I. Vlaeminck 25 d G. Maddern 16
B. Fuller 26 d L. Moloney 13
B. Perryman 22 l T. Olsson 26
N. Kilby 31 d S. Douglas 14

Bendigo 18/101 d Golden Square 0/70
J. Trickey 23 d P. Bush 22
J. Beecham 31 d P. Gooch 11
D. Franklin 21 d D. Condon 18
P. Dumont 26 d J. Frost 19

Woodbury 18/103 d Kangaroo Flat 0/73
J. Grenfell 26 d A. Dawson 15
G. Poulton 24 d B. Waegeli 20
R. Schulz 27 d R. Morrall 17
H. Cozens 26 d D. Nicholls 21

Division 4

South Bendigo 18/131 d Marong 0/70
D. Conley 55 d D. Keanelly 12
J. Hayes 25 d W. Honeyman 22
G. Moore 26 d J. Rathbone 20
S. McMurray 25 d D. Bird 16

North Bendigo 2/92 l Eaglehawk 16/108
D. Taig 31 d G. Pickering 19
J. Turley 25 l C. Evans 29
M. Kelly 19 l J. MacDonald 30
G. Todeschini 17 l B. Brackley 30

Kangaroo Flat 4/92 l Strathfieldsaye 14/100
J. Grant 18 l T. Cole 23
G. Bysouth 28 d T. Probert 25
J. Griffiths 28 d S. Smith 23
A. Mills 18 l D. Huggard 29

Castlemaine 18/100 d Bendigo East 0/73
G. Maddams 21 d R. Schintler 20
M. Fletcher 25 d K. Gloster 22
W. Jury 32 d G. Hall 17
R. Fletcher 22 d R. McDonald 14

Division 5

Dingee 6/93 l Calivil 2/109
C. Koch 27 d B. Meighan 24
N. Lister 26 d G. Maxted 24
R. Thompson 27 d W. Miles 21
G. Clarke 13 l A. Leech 40

Harcourt 2/74 l Golden Square 16/107
K. Tribe 19 l D. Kent 25
J. Starbuck 15 l G. Taylor 27
B. Leech 16 l L. Power 33
R. Douglas 24 d G. Tipple 22

White Hills 18/133 Inglewood 0/75
J. O’Bree 23 d L. Rowley 22
T. Lamb 37 d V. Tierney 18
J. McCurry 48 d D. Rorie 11
A. Smith 25 d D. Whitehead 24

Castlemaine 3/84 l Campbell’s Creek 15/94
V. Passalaqua 18 l D. Bothe 23
K. Parsons 25 t B. Ross 25
B. Miller 24 d G. Cooper 20
J. Bassett 17 l I. Brooks 26

Division 6

Heathcote 0/69 l South Bendigo 18/124
A. Perry 10 l T. Doolan 28
F. Cutajar 15 l T. Gastin 35
B. Kapoulitas 26 l B. Mott 28
B. Mathieson 18 l J. Warfe 33

Marong 16/100 d Bendigo 2/96
J. Tate 29 d W. Hopley 20
K. Nemeth 22 d B. Greenwood 20
G. Cumming 34 d B. Benbow 21
B. Williams 15 l R. Flanagan 35

Kangaroo Flat 15/93 d Eaglehawk 3/88
W. Conboy 28 d G. Johnston 27
I. Vogele 19 l G. Gibbs 21
J. Ritchie 24 t F. Lynch 24
K. Lawler 22 d B. Rogers 16

Bridgewater 16/99 d Bendigo East 2/82
R. Smith 25 d Y. Rutherford 20
R. Broadbent 32 d C. Rutherford 14
B. McNaught 16 l W. Schmidt 34
N. Saunders 26 d L. Robertson 14

Division 7

White Hills– Bye

Bendigo VRI 13/73 d Strathfieldsaye 3/50
P. Simmons 33 d V. McLoughlin 8
P. Milburn 19 t M. Filan 19
M. McMahon 21 l R. Clemson 23

Eaglehawk 14/71 d Kangaroo Flat 2/70
M. Hatters 21 l D. Johnson 37
B. Kelly 25 d C. Madgin 18
L. Morgan 25 d N. Wild 15

Golden Square 2/67 l Woodbury 14/71
J. Chapman 24 l J. Grainger 25
B. Marshall 18 l P. Luke 26
T. Cope 25 d B. Shay 20

Division 8

White Hills-Bye

Woodbury 14/96 d Lockwood South 2/76
K. Geyer 29 l B. Ede 32
P. Gould 32 d P. Williams 16
D. Anderson 35 d A. Manallack 28

Kangaroo Flat 12/71 d Marong 4/64
R. Berry 22 l N. Hill 23
K. Skinner 20 l W. Cason 24
P. Beveridge 29 d D. Penfold 17

Campbell’s Creek 13/72 d South Bendigo 3/70
C. Bull 24 t M. Runnalls 24
J. Leech 22 l D. Campbell 24
I. Trevena 26 d V. Lisle 22

Division 9

North Bendigo 12/47 d Castlemaine 2/34
D. Giles 28 d M. Tucker 14
D. Murphy 19 l V. Podesta 20

Dingee 13/66 d Bendigo VRI 1/43
L. Demeo 20 t J. Dullard 20
K. Pollock 46 d B. Rosewall 23

Bendigo 14/54 d White Hills 0/40
L. Aiello 27 d R. Groves 15
J. Wells 27 d L. Basile 25

Harcourt 14/56 d Woodbury 0/37
D. Jeffries 30 d C. Edwards 18
R. Maltby 26 d W. Waldron 19