Midweek Pennant Results

Midweek Pennant

20th.January 2020 Round 11.

Division 1

Bendigo East 16/91 d Castlemaine 0/52
C. Gallop 28 d P. Hunter 19
H. Clough 29 d M. Fletcher 17
J. Davey 34 d P. O’Shea 16.

 

Kangaroo Flat 12/65 d Golden Square 4/62
V. Flett 18 lt V. Groves
S. Howes 33 d D. Jennings 15
W. Hegarty 14 lt J. Ross 25

Woodbury 2/60 lt Eaglehawk 14/67
H. Cozens 21 d J. Robertson 19
C. Halpin 19 lt K. Rowe 25
S. Vowles 20 lt J. Conder 23

Inglewood 16/91 d Bendigo 0/57
S. Sloan 31 d L. Harris 21
L. Rowley 32 d S. Koch 17
B. Taig 28 d V. White 19

Division 2
White Hills 2/58 lt South Bendigo 14/67
J. McCurry 12 lt E. Bowland 25
G. Jones 15 lt P. Doherty 29
J. O’Bree 31 d J. Warfe 13

Bendigo 12/82 d Heathcote 4/68
H. Champion 25 lt E. O’Brien 27
S. Lord 32 d L. Speirs 12
R. Read 25 lt D. Cutajar 29

Golden Square 2/54 lt Kangaroo Flat 14/82
C. Slingo 23 d J. Alexander 21
R. Bird 14 lt A. Ferguson 32
J. Brennan 17 lt N. Berry 29

Marong 2/68 lt Bendigo East 14/69
M. Corry 23 lt J. Judd 25
N. Tate 29 d Y. Rutherford 17
G. Dunbar 16 lt J. Hoffman 27

Division 3
Bridgewater 1/47 lt Woodbury 15/99
M. Price 13 lt C. Edwards 29
K. McNaught 8 lt R. Craig 44
D. Chamberlain 26 t E. McMaster-Smith 26

Eaglehawk 12/70 d Harcourt 4/69
M. Crapper 25 d J. Ewing 19
S. Hill 23 lt H. Braid 27
M. Read 22 lt J. Miles 23

Kangaroo Flat 4/64 lt Golden Square 12/65
F. Retallick 25 d S. Thorpe 17
D. Densley 16 lt M. Craze 31
D. Santon 23 d S. Rooke 17

Bendigo VRI 15/75 d Campbell’s Creek 1/62
M. Gorrie 25 d M. Holland 23
B. Hawkins 34 d H. Wilson 23
S. Huggard 16 t V. Ellis 16

Division 4
Calivil/Serp. 0/19 lt Strathfieldsaye 16/53
D. Walker 9 lt V. McLoughlin 14
C. Maxted 5 lt S. McGregor 20
C. Mitchell 5 lt L. Cole 19

Castlemaine 16/85 d Bendigo East 0/71
M. Harris 25 d S. McDonald 23
S. Williams 29 d L. Heath 19
K. Parsons 31 d B. Blandthorn 29

South Bendigo 0/55 lt Dingee 16/90
A. Grose 18 lt S. Cail 30
B. Jennings 17 lt L. Demeo 26
I. Petering 20 lt M. Grieves 34

Golden Square 14/75 d Kangaroo Flat 2/61
B. Morgan 26 d J. McMahon 15
J. McKinstry 20 lt H. Troy 30
J. Jeni 29 d L. Ellery 16

Division 5
Inglewood 2/50 lt Bendigo 12/51
P. Kelly 19 lt C. Young 31
V. Tierney 31 d A. Mott 20

Woodbury 12/51 d White Hills Black 2/47
F Butler 30 d T. Cooney 24
R. Davies 21 lt A. Churchill 23

Eaglehawk 1/41 lt Strathfieldsaye 13/48
D.Power 20 lt B. Bell 27
P. Stevenson 21 t G. Wells 21

Castlemaine 13/59 d Harcourt 1/40
J. Lorenz 24 t M. Harris 24
M. Tucker 35 d V. Maltby 16

White Hills Red 14/61 d Bendigo East 0/23
J. Tynan 26 d D. Saville 13
L. Cole 35 d E. Shard 10